- Trzeba będzie skracać dystans i tam próbować przełamać Włocha – mówi Roger Hryniuk (+91 kg), który spotka się prawdopodobnie z Guido Vianello w sobotnim wyjazdowym meczu Rafako Hussars Poland z Italia Thunder w lidze WSB. Transmisja w TVP Sport.
 
20-letni Włoch mierzy prawie dwa metry wzrostu i jest o kilkanaście centymetrów wyższy od boksera Husarii. Ten sezon World Series of Boxing rozpoczął od wygranej przez dyskwalifikację z Amerykaninem Camem F. Awesoma. Do momentu przerwania walki Włoch prowadził na punkty 29-28 na kartach wszystkich trzech sędziów. 

- Zawsze jest trudność z dojściem do tak wysokiego zawodnika, oczywiście będzie trzeba skracać dystans i tam próbować przełamać Włocha. Jeśli chodzi o jego mocne strony to widać, że jest silny i muszę uważać na prawy prosty, bo potrafi nim wystrzelić – powiedział Roger Hryniuk.
 
Podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Unii Europejskiej w Bułgarii Guido Vianello zdobył srebrny medal, przegrywając w finale z przymierzanym wstępnie do Husarii Anglikiem Fraserem Clarke 0-3. W Sofii złoto w wadze -91 kg zdobył jeden z liderów Rafako Hussars Poland, obecnie kontuzjowany Igor Jakubowski.
 
- Kibice zobaczą ciekawą walkę, włoski rywal jest ambitny i lubi się bić. Liczę, że po sparingach w Warszawie z bardzo dobry rywalem w końcu pokażę dobry boks i wygram – mówi reprezentant Polski, który poniósł dwie wyjazdowe porażki w lidze WSB.
 
Guido Vianello ma bilans walk 3-2. Jedną porażkę poniósł przed czasem – z Arslanbekiem Mahmudowem, a miało to miejsce w meczu z Azerbaijan Baku Fires. Oficjalny werdykt w tej walce to techniczny nokaut w wyniku kontuzji w 4 rundzie. Włoch zdobył 12 punktów w tym sezonie i zajmuje 6 miejsce w rankingu olimpijskim.
 
Prawie 24-letni Roger Hryniuk ma nadzieję, że po krótkiej świątecznej przerwie być może to jego zwycięstwo przesądzi o całej wygranej Husarii. - Jestem bardzo optymistycznie nastawiony do tego pojedynku. Święta Wielkanocne spędziłem w domu bardzo aktywnie, bowiem moja 2,5-letnia córeczka Kamilka w miejscu nie usiedzi i cała mi wycisk.
 
Husaria w swym najlepszym sezonie w World Series of Boxing była w ćwierćfinale, zaś Włosi, wtedy pod nazwą Dolce&Gabbana Thunder Mediolan i w składzie z Michałem Olasiem, zwyciężyli w rozgrywkach 2011/2012.
 
W sobotę we Włoszech wystąpią, poza Rogerem Hryniukiem, Grzegorz Kozłowski -52 kg, Mateusz Polski -60 kg, bokser z Irlandii Płn. Steven Gerard Donnelly -69 kg i Mateusz Tryc -81 kg.