Igor Jakubowski (-91 kg) wraca do zdrowia i formy po zabiegu lekarskim, a w sobotnim (g. 20:30) meczu ligi WSB z USA Knockouts w Szczecinie zastąpi go stary-nowy bokser Rafako Hussars Poland Michał Olaś.

Po 4 zwycięstwach i 1 porażce Igor Jakubowski miał szansę na awans na igrzyska w Rio z rankingu olimpijskiego. Kontuzja szczęki sprawiła, że nie mógł boksować z Azerbaijan Baku Fires, a jego miejsce zajął Estończyk Rain Karlsson. Z Amerykanami w składzie znalazł się Michał Olaś.Pięściarz z Warszawy był pierwszym i jedynym jak dotąd Polakiem, który zwyciężył w lidze World Series of Boxing – w 2012 roku w barwach Dolce&Gabbana Milano Thunder. Kilka miesięcy później boksował już w barwach Husarii – pokonał przed czasem Jose Payaresa (Mexico Guerreros) i przegrał na punkty z Chouaib Bouloudinatsem (Algeria Desert Hawks). Występował w kategorii +91 kg, bowiem nie było wtedy limiyu -91 kg.

Wcześniej Michał Olaś błysnął podczas turnieju w Skopje, gdzie pokonał byłego Mistrza Świata Juniorów Kubańczyka Erislandy Cotillę Savona, spokrewnionego z 3-krotnym Mistrzem Olimpijskim Felixem Savonem. W tym sezonie WSB młodszy z Savonów ma bilans walk 6-0 i walczy o awans na Igrzyska z Wasilijem Lewitem (Astana Arlans Kazakhstan) – po 28 pkt.

Ze względu na zawieszenie za stosowanie niedozwolonych środków, przed ostatnie dwa lata Michał Olaś nie boksował. W tym czasie ogromne postępy poczynił Igor Jakubowski, dziś nr 1 w kraju w wadze ciężkiej. Być może w maju spotkają się w Mistrzostwach Polski w Szczecinie.

- Ze zdrowiem coraz lepiej, szwy zostały ściągnięte. Chodzę na siłownię, biegam, mam też zajęcia techniczne. Za kilka tygodni zaczynam sparingi. Koncentruję się na turnieju MPS w Szczecinie – powiedział Igor Jakubowski.

Oprócz Michała Olasia, w składzie na mecz z USA Knockouts są Dawid Jagodziński -49 kg, Sylwester Kozłowski -56 kg, Kazimierz Łęgowski -64 kg i kapitan Rafako Hussars Poland Tomasz Jabłoński -75 kg. Bilety do nabycia na stronie
http://abilet.pl/impreza/usa-boxing-team-knockouts-vs-rafako-hussars-poland-world-series-of-boxing-2223