Grzegorz Kozłowski (-52 kg) po raz drugi w tym sezonie wystąpi w lidze World Series of Boxing. W wyjazdowym spotkaniu Rafako Hussars Poland z Italia Thunder zastąpi Niemca Hamzę Toubę. Mecz odbędzie się w następną sobotę 11 kwietnia o g. 21:00 w miejscowości Andria. Transmisja w TVP Sport.

 – Hamza Touba, który w obecnych rozgrywkach wygrał w barwach Husarii dwie walki, jest reprezentantem Niemiec i w najbliższym czasie będzie do dyspozycji tamtejszych szkoleniowców. Mam nadzieję, że szansę wykorzysta Grzegorz Kozłowski, który już boksował w Azerbejdżanie – powiedział główny trener Rafako Hussars Poland Zbigniew Raubo.

 W porównaniu z niedawnym meczem z Argentina Condors (2-3), w składzie nie ma też Dawida Michelusa (-60 kg), który doznał kontuzji nosa. W jego miejsce powołanie otrzymał Mateusz Polski, wracając do Husarii po długiej, ponad rocznej przerwie.

 – W pozostałych kategoriach wagowych wystąpią ci sami bokserzy, co ostatnio – Steven Gerrard Donnelly (-69 kg) z Irlandii Północnej, Mateusz Tryc (-81 kg) i Roger Hryniuk (+91 kg). Nastawienie zawodników i moje się nie zmienia, jedziemy do Włoch po dobry wynik - mówi Zbigniew Raubo.

 Najlepszy bilans z drużyny Biało-Czerwonych, która wyjeżdża do Italii, ma Steven Gerrard Donnelly – 4 zwycięstwa. Ze względu na procedury wizowe, zabrakło go w wyjazdowym spotkaniu z Azerami (boksował wtedy Rafał Perczyński). Reprezentant Irlandii zajmuje 3 miejsce w rankingu WSB w wadze półśredniej.

 Na pierwszą wygraną w rozgrywkach WSB czeka Roger Hryniuk (+91 kg), który wygrał wewnętrzną rywalizację z Pawłem Wierzbickim i Litwinem Mantasem Valavicziusem. Na sparingach walczy z nowym-starym zawodnikiem Husarii, którego nazwisko niebawem zostanie oficjalnie ogłoszone.

 – W tym tygodniu mieliśmy 5-rundową wojenkę sparingową. Rywal jest silny, szybki, dobry technicznie. A kto wypadł lepiej – niech ocenią trenerzy – mówi Roger Hryniuk.