Debiutujący w lidze World Series of Boxing Alessio Spahiu będzie rywalem Rogera Hryniuka (+91 kg) w sobotnim meczu Italia Thunder z Rafako Hussars Poland. Transmisja z Andrii o g. 23:30 w TVP Sport.
 
- Kiedy miałem 16 lat, ważyłem aż 148 kg. Ale po tym jak zobaczyłem swojego brata notującego dobrego wyniki, zdecydowałem się poważnie wziąć za siebie. Dziś ważę sporo mniej i co ważne udało mi się spełnić marzenie, jakim było mistrzostwo Włoch w grudniu 2014 roku – powiedział w jednym z wywiadów mający albańskie korzenie 23-letni Alessio Spahiu. 

Z jego bratem Endri niedawno w meczu ligi WSB wygrał Igor Jakubowski (-91 kg). Oby w sobotni wieczór zwycięstwo odniósł też Roger Hryniuk, dla którego byłby to pierwszy triumf w rozgrywkach.
 
Wydaje się, że najtrudniejsza walka we Włoszech czeka Mateusza Tryca (-81 kg), który spotka się z liderem rankingu Olimpijskiego, niepokonanego w 5 tegorocznych walkach Valentino Manfredonią.
 
Podobnie jak Igor Jakubowski, w sierpniu ubiegłego roku zdobył tytuł Mistrza Unii Europejskiej w Sofii. To był najlepszy turniej w wykonaniu Valentino Manfredoni, bowiem pokonał m.in. brązowego medalistę ME 2013 Mołdawianina Petru Ciobanu i wicemistrza Europy 2010 Irlandczyka Darrena O’Neilla.
 
Jako jedyny zagranicznego rywala będzie miał Grzegorz Kozłowski (-52 kg). Spotka się z Hindusem Gaurav Bindhuri, półfinalistą Pucharu Prezydenta 2011 (turniej w Indonezji) i ćwierćfinalistą MŚ Juniorów 2009. Na ringach Indii wywalczył wicemistrzostwo kraju w 2012 roku.
 
Wracający do Husarii po długiej przerwie Mateusz Polski (-60 kg) spotka się z doświadczonym 27-letnim Fabio Introvaią, który ma w dorobku m.in. brąz Igrzysk Śródziemnomorskich 2013. W finale mistrzostw Włoch 2012 wygrał z Donato Cosenzą, z którym z kolei rok później przegrał walkę o złoto niejednogłośnie na punkty.
 
As atutowy Rafako Hussars Poland w sobotnim spotkaniu Steven Gerard Donnelly (-69 kg) będzie boksować z Dario Morello, ćwierćfinalistą Uniwersjady w Kazaniu w 2013 roku. W ojczyźnie zdobył złoto 2012, zaś w grudniu 2014 roku wywalczył brąz Mistrzostw Włoch. 
 
Italia Thunder – Rafako Hussars Poland
-52 kg Gaurav Bidhui – Grzegorz Kozłowski
-60 kg Fabio Introvaia – Mateusz Polski
-69 kg Dario Morello – Steven Gerard Donnelly
-81 kg Valentino Manfredonia – Mateusz Tryc
+91 kg Alessio Spahiu – Roger Hryniuk